Ana sayfa Genel Sırt Çantalılar İçin

Sırt Çantalılar İçin

347
0

İrana karayoluyla gidişte bir sırt çantası edinin ve tam bir gezgin olun. Sırt çantalılar için bir sırt çantası kullanmanın pratik faydası iki elinizin serbest kalmasıdır. Trene, otobüse binerken ve inerken, para bozdururken, birşey satın alırken her zaman için iki elinizin de serbest olması iyidir. Bu sırt çantasında bir adet uyku tulumu mutlaka bulunmalıdır.

Otobüslerde uyku tulumunuzu yanınıza alın. Geceleri soğuk olursa üstünüze örtersiniz. Trenlerde ise yatacağınız zaman kullanabilirsiniz. Otellerde çarşafı beğenmezseniz çarşaf yerine, gece soğuk olursa battaniye yerine kullanabilirsiniz.

Gideceğiniz mevsime göre değişmekle birlikte yazlık ayakkabı, sandalet, tokyo benzeri birşey sırt çantanızda bulunmalıdır.

Karayolculuğu yapacak bir kişinin en çok koruması gereken organı ayaklarıdır desek yanılmış olmayız. Birçok yere yürüyerek gidilecek, belki uzun süreler tren, otobüs beklenecektir. Bu nedenle iyi kalitede ve ortopedik özellikte ayakkabı kullanmalısınız.

Bunların dışında kişisel iç çamaşırı, gömlek, tişört, yedek pantolon ve/veya etek, ince bir kazak gibi eşyaları tabii ki yanınıza alacaksınız. Fotoğraf makinesi konusunda size kesin bir tavsiye getiremeyeceğiz. Ülkelerin, gezi anılarının fotoğraflanması tabii ki çok önemlidir. Bu fotoğraflar geri dönüldüğünde arkadaşlara, dostlara gösterilecek, anılar tekrarlanacak ve belki de hüzünlü bir özlem yaşanacaktır.

Ancak bazen fotoğraf çekme çabası içine giren kişi, ortamdaki güzellikleri atlıyor olmaz mı? Sonra birçok tapınakta, camide fotoğraf çekmek zaten yasaktır. Bence bütün bu durumları gözönüne alarak kararı siz verin. Yanınıza alacağınız makinenin çok çok profesyonel olması gerekmiyor. Basit, her ışıkta çeken, otomatik bir makine veya hatta sadece cep telefonunuzun olması bile size yeterli olacaktır.

Ana Sayfa

Önceki makaleBazar-ı Bozurg
Sonraki makaleHalklar