Ana sayfa Genel Rehberiniz

Rehberiniz

314
0

Merhaba dostlar.

Rehberiniz, sitemizin başlığında belirtiyor. Bu site İran gezilerine ait birçok şeyi içeriyor. İran adlı bu büyük kültür ve uygarlık hakkında çok şey yazmak mümkün ama bunu şimdilik sitemizin kapsamı dahilinde yapıyoruz. Bu konuda esas söyleyeceklerimizi “İran Gezi Rehberi” kitabımızda bulabilirsiniz.

İran gezileri ilginizi çekiyorsa, İran kültürü hakkında bilgi almak istiyorsanız. Aradığınız şeyleri bu sitede bulabileceğinizi ümit ediyorum. Daha ayrıntılı bilgi için bana yazın, mutlaka cevap vereceğim.

irangezi@yahoo.com.tr

Ben Zafer Bozkaya, 1956 Eskişehir doğumluyum. Gençlik çağımdan beri mistik olaylar ve uzakdoğu ülkeleri ilgimi çekmişti. 1979 yılında Yoga ile tanıştım. Hindistan’a ilk ziyaretimi 1986 yılında yaptım. Bu gezi ilk gezim olduğu için tabii ki beni büyüledi.

Bu geziyi karayolundan yaparken İran konusunda hiçbir şey bilmiyordum. Bu ülkeden geçtikçe büyük bir kültürle karşı karşıya olduğumu hissetmeye başladım. Daha sonraları sadece İran’ı gezmek üzere bu ülkeye 5 kez kendi arabamla gittim.

Zafer BOZKAYA

1995 tarihinde gezi tecrübelerini ve Türkiye – Hindistan karayolu rotası hakkındaki bilgilerini topladığı Hindistan Gezi Rehberi adlı kitabın birinci baskısını yayınladı. Bu kitabın İran ile ilgili bölümü de çok ilgi çekti. Gezilerini internet ortamına da taşıyan yazar, 2001 yılında www.hindistangezi.com adresinde bir web sitesi oluşturdu. Bu site, kısa zamanda konu ile ilgili kişilerin başvurduğu en önemli kaynak haline geldi.

2004 yılında Hindistan Gezi Rehberi kitabının ikinci baskısını gene karayolu gezginleri için hazırladı ve bu kitapta da İran hakkında geniş bilgiler verdi.

İran gezileri konusunda gittikçe artan ilgi nedeniyle 2006 yılında www.irangezi.com sitesini kurdu. 

2018 yılı Şubat ayında İran Gezi Rehberi adlı kitabın 4.baskısını yayımladı.

Rehberinizin Kitapları

Ana Sayfa

Önceki makaleBazar-ı Bozurg
Sonraki makaleHalklar