Ana sayfa Genel Sırt Çantalılar İçin

Sırt Çantalılar İçin

33
0

Karayoluyla gidişte eğer gençseniz ya da kendinizi genç hissediyorsanız bir sırt çantası edinin ve tam bir turist görünümüne girin. Bunun pratik faydası iki elinizin serbest kalmasıdır. Trene, otobüse binerken ve inerken, para bozdururken, birşey satın alırken her zaman için iki elinizin boş olması iyidir. Bu sırt çantasında bir adet uyku tulumu mutlaka bulunmalıdır. Otobüslerde uyku tulumunuzu yanınıza alın. Geceleri soğuk olursa üstünüze örtebilirsiniz. Trenlerde ise yatacağınız zaman kullanabilirsiniz. Otellerde çarşafı beğenmezseniz çarşaf yerine, gece soğuk olursa battaniye yerine kullanabilirsiniz.

Gideceğiniz mevsime göre değişmekle birlikte yazlık ayakkabı, sandalet, tokyo benzeri birşey sırt çantanızda bulunmalıdır.

Karayolculuğu yapacak bir kişinin en çok koruması gereken organı ayaklarıdır desek yanılmış olmayız. Birçok yere yürüyerek gidilecek, belki uzun süreler tren, otobüs beklenecektir.

Bunların dışında kişisel iç çamaşırı, gömlek, tişört, yedek pantolon, etek, ince bir kazak gibi eşyaları tabii ki yanınıza alacaksınız. ipod tipi mp3 çalar ile müzik dinlemek isteyenlere birşey diyemeyiz. Ama bizce gidilen ülkenin kendi müziğini dinlemek, kendi sesini algılamaya çalışmak daha önemlidir. Geziniz çok uzun süreli olacak ise Türkiye’den bir ses duymayı özlerim diyorsanız tabii ki karar sizin. Fotoğraf makinesi konusunda size kesin bir tavsiye getiremeyeceğiz. Ülkelerin, gezi anılarının fotoğraflanması tabii ki çok önemlidir. Bu fotoğraflar geri dönüldüğünde arkadaşlara, dostlara gösterilecek, anılar tekrarlanacak ve belki de hüzünlü bir özlem yaşanacaktır.

Ancak bazen fotoğraf çekme çabası içine giren kişi ortamdaki güzellikleri atlıyor olmaz mı? Sonra birçok tapınakta, camide fotoğraf çekmek zaten yasaktır. Bence bütün bu durumları gözönüne alarak kararı siz verin. Yanınıza alacağınız makinenin çok çok profesyonel olması gerekmiyor. (Tabii fotoğraf sanatçısı değilseniz.) Basit, her ışıkta çeken, otomatik bir makine size yeterli olacaktır.

Ana Sayfa

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here